Penzión pod vejmutovým lesom

Kremnica a okolie

Mesto Kremnica

Mesto Kremnica

Kremnica je stredoveké mesto, ktoré leži v horskom masíve Kremnických vrchov. Kremnickou dominantou je Kremnický zámok, ktorý je vidieť hneď pri vstupe do Kremnice a zo všetkých okolitých vrchov. Kremnica Vám pri návšteve poskytne rôznorodé možnosti vyžitia a to podľa chuti každého návštevníka, ktorý do Kremnice zavíta, príde do Kremnice za športom, kultúrou, relaxom viac info.

Biela Stopa Kremnica

Biela Stopa Kremnica

Biela stopa je diaľkový beh na lyžiach, ktorý sa oragnizuje už od roku 1973. Patrí do seriálu behov Euroloppet. Je to najnáročnejší beh v okruhu Euroloppet a prezývajú ho Everest medzi diaľkovými behmi s prevýšením vyše 1500m viac info.

Mincovňa Kremnica

Mincovňa Kremnica

Mincovňa v Kremnici už takmer sedem storočí nepretržite vyrába mincové produkty. Založil ju 17. novembra 1328 kráľ Karol I. tak, že povýšil mesto Kremnica z osady na mesto a udelil mu privilégium na prevádzku mincovne. Expozícia kremnickej mincovne Vás zasvätí do tajov výroby mincí a medailí. viac info.

Termalne kupalisko Katarina

Termalne kupalisko Katarina

Do bazénov kúpaliska Katarína je napúšťaná termálna voda, vyvierajúca 376 m pod zemou. Má rokmi overené liečivé účinky v oblasti pohybového a nervového ústrojenstva. Potvrdila ich aj moderná veda. Teplota vody sa pohybuje v rozpätí 25 - 37 °C. viac info

SPA & AQUAPARK Turčianske Teplice

SPA & AQUAPARK Turčianske Teplice

Areál SPA & AQUAPARK leží na okraji krásneho kúpeľného parku, v centre mesta Turčianske Teplice. Každý, kto túži po oddychu v ktoromkoľvek ročnom období, má v SPA & AQUAPARKU veľa možností na aktívny i pasívny relax a zábavu. Aquapark je jediný s liečivou vodou na Slovensku a to vďaka turčianskej minerálnej vode, ktorá je nielen termálna (na prameňoch s teplotou 44 - 46°C), ale svojím zložením s obsahom minerálnych látok až do 1.520 mg/l je aj liečivá. Má výrazne liečivé účinky najmä pre pohybové a urologické ústrojenstvo. Dva bazény (Ľudový a Červený bazén) stoja priamo na minerálnych žriedlach. viac info.

Skalka RELAX centrum

Skalka RELAX centrum

Športovo relaxačné centrum, kde sa dá dobre zašportovať aj oddýchnuť. Relax centrum na Skalke ponúka viacúčelovú športovú halu, fitness centrum, squash, bowling. Vo wellness časti si možte užiť tri druhy sáun a bazén s protiprúdom. viac info.

Kremnické gagy

Kremnické gagy

Európsky Festival humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY® je jedinečná medzinárodná prehliadka kultivovaného humoru, nezávislej satiry a zábavnej recesie s dlhoročnou tradíciou (*1981). Koná sa každý rok na konci augusta v centre stredovekého baníckeho a minciarskeho mesta Kremnica viac info.

Ski Krahule

Ski Krahule

Lyžiarske stredisko sa nachádza v centre obce Krahule. Všetky zjazdovky sú orientované južne s možnosťou opaľovania sa na lehátkach pri Hornej kolibe, v nadmorskej výške 1060 m n.m. s nádherným výhľadom na Žiarsku kotlinu, Štiavnické vrchy a Vtáčnik. viac info.

Big Air v Meste

Big Air v Meste

Big Air v meste je športovo-súťažná netradičná šou, ktorá sa odohráva v historickom centre mesta Kremnica. Snowboardisti a freestyloví lyžiari súťažia v skoku na mostíku. Big Air v meste však nie je len o súperení. Je to aj o strete energií jazdcov a divákov, úžasnej atmosfére mesta a taktiež je to o ľuďoch, ktorí akciu pomáhajú každoročne realizovať. viac info.

Kremnický hradný organ

Kremnický hradný organ

Jedinečné podujatie sa odohráva v Kostole sv. Kataríny, nachádzajúci sa v areáli Mestského hradu v Kremnici. V tomto kostole je inštalovaný koncertný organ Rieger-Kloss z roku 1992. Vďaka svojej dispozícii – obsahuje cca. 3 500 píšťal a 46 registrov – patrí k najmodernejším nástrojom na Slovensku. Umožňuje realizovať interpretácie najnáročnejších diel na vysokej umeleckej úrovni, a teda podstatnou mierou prispieva k úspešnosti realizácie festivalu. viac info.

Múzeum mincí a medailí Kremnica

Múzeum mincí a medailí Kremnica

Múzeum mincí a medailí Vám priblíži históriu mesta Kremnice, podmienky práce baníkov a rozsiahle množstvo produktov Kremnickej mincovne. viac info.