Penzión pod vejmutovým lesom

Propozície 2019

Súťažné družstvá :

• Súťaží 8 družstiev, kapitáni si vylosujú poradové číslo, pod ktorým bude družstvo súťažiť.
• Jedno družstvo tvorí 6 členov a musí mať aspoň jedného člena opačného pohlavia.
• Do súťaže sa môžu zapojiť len hráči prihlásení na súpiske, pokiaľ družstvu chýba jeden člen napr. šípky, lano– môžu si doplniť chýbajúceho člena zo žien z realizačného tímu.
• Družstvá z minulého ročníka majú prednosť pri prihlásení.

Súťažný systém :

• Vyhrá družstvo s najväčším počtom bodov, družstvo môže vynechať disciplínu.
• Hodnotenie družstiev – bodovaním:
1.  miesto: = 4 body,
2.  druhé = 3 body,
3.  tretie = 2 body,
4.  štvrté = 1 bod
5.  neúčasť na disciplíne = -1 bod

• Čas jednej športovej disciplíny je max. 35 minút (30 minút hrací čas + 5 minút na presun)
• Časový rozpis dostane každé družstvo po losovaní a jeho nedodržiavanie bude penalizované.

Súťažné disciplíny :

Volejbal

hrá sa na 2 víťazné sety do 15 bodov (bez strát a 2 bodového rozdielu), pri remíze 1:1 sa hra tie-break do 7
poradie družstiev v tabuľke určuje počet víťaztiev a aktívne skóre  (pomer vyhraté lopty / prehraté)
pozor na chyby v hre: výrazný dotyk siete, prešľap stredovej čiary (noha je za čiarou a nedotýka sa jej) alebo hráč sa dotkne lopty nad súperovou polovinou ihriska

Bedminton – štvorhra

na dvoch kurtoch sa hra štvorhra (jedna dvojica musí byť zmiešaná)
hrá sa na 2 víťazné sety do 15 bodov (bez strát), pri remíze sa hrá tie-break do 7
poradie družstiev v tabuľke určuje počet víťazných zápasov,
pri zhode zápasov rozhoduje počet vyhratých setov, pri zhode setov rozhoduje aktívne skóre (pomer vyhraté hry / prehraté)

Šípky

• každý člen tímu má 9 hodov + 3 prvé hody zástrelné
• vyhráva družstvo s najväčším počtom bodov

Preťahovanie lanom

• 6 členov tímu
hrací systém je: 2 skupiny po 4 družstvá, v skupine sa preťahujú každý s každým
poradie družstiev v tabuľke určuje víťazstvo nad súperom z druhej skupiny – štvrtý bojujú o 7,8 miesto, tretí o 5,6 druhý o 3,4 miesto, víťazi skupín o 1,2 miesto

• hrajú 4 hráči bez brankára
• na ploche štadióna, 2-ihriska (20x35m)
hrá sa 2×15 min, hráči z družstva môžu ľubovolne striedať
pri nerozhodnom výsledku, rozhodnú 4 strely do prázdnej bránky – každý hráč má 1 pokus z polovice ihriska

Družstevný päťboj

• hromadný štart prvej disciplíny
• vyhráva družstvo, ktorého posledný člen družstva prejde cieľom ako prvý

1. člen – beh vytýčená trasa cca 250m
2. člen – bicykel cca 5 km
3. člen – beh a hod na cieľ (beh cca 250 m a hod napr. kolíkom do pneumatiky)
4. člen – koliečkové korčule okruh in-line dráha (doneste si korčule)
5. člen + 6. člen – fúrik cca 20 m do cieľa (berte rukavice)

Mokrý variant

v prípade zlého počasia sa vynecháva mini futbal a družstevný päťboj, ktoré sú nahradené:

Bežecká štafeta

• 6x vytýčený okruh v telocvični

Stolný tenis

• štvorhra na dvoch stoloch (jedna dvojica musí byť zmiešaná)
hrá sa na 2 víťazné sety do 11 bodov bez 2 bodového rozdielu, max 30 min
dotyk loptičky so sieťou pri podaní je nové podanie
chyba je keď sa hráč telom dotkne stola (nie raketou)

Bouling

• 2 členovia
• redukovaný počet hodov (v prípade zlého počasia)